Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.03.2012 20:32:30 

Novinky 2011

27.11.2011 - Dogfriends FITMIN Cup 1/4 Ústí nad Labem - závodění takhle blízko jsme si nemohli nechat ujít , takže závodili vlastně všichni psi :-)Ve trojkách jenom Belinka, která vyhrála obě zkoušky a tím pádem i součty :-) Ve dvojkách Dag v první zkoušce shodil, ale druhou už zaběhl čistě a má po týdnu další splněnou zkoušku, už čtvrtou postupovou LA2 :-) Skončil na druhém místě za Bree, která si vítězstvím splnila třetí zkoušku :-) V první zkoušce se diskla, ale i tak jí stačily body do součtu na třetí místo a Dagčovi dokonce na druhé :-) Po dvojkách následoval slalomář, kde Bree vyřadil Dag, protože přece nebude dělat nějakej slalom když na vedlejší dráze má svýho Dagýska. Dagču vyřadil pak bezkonkurenční maliňák :-) Džejminka pořád pracuje na zónách, takže ve zkouškách neběhala, závodila jenom ve slalomáři S/M, kde opět zvítězila. I když tentokrát to byl fakt napínavý souboj :-) Nakonec v jedničkách měl svojí premiéru Faroušek, který opravdu překvapil když první zkoušku vyhrál. A to včetně slalomu ! Ve druhé už to bylo se slalomem horší, udělal si z něj menší výlet a s jednou chybou skončil čtvrtý. V součtech ale vyhrál ! Dal si tak pěkný dáreček ke svým druhým narozeninám :-)

22.11. 2011  - aktualizace zas trochu po delší době, takže máme za sebou nějaké ty závody. Trochu smolné Louny a dvojzkoušky ve Svojeticích, v obou případech nám výsledky tak nějak kazila spadlá tyčka . 12.11. Briuška ukázala, že přemýšlet i umí a složila zkoušku ZZO :-) A konečně 19.11. na dalších dvojzkouškách Svojetice Dag i Bree doběhli obě zkoušky, v první jim oběma spadl poslední element dálky, ale druhou už oba měli čistou. Dagča ji vyhrál a Bree skončila druhá s rozdílem v čase pouhých 0,07 s.

24.9.2011 - agility závody "O pohár města Děčína" - letos opět konané v Trmicích. Džejminka pracuje na zóně tak nezávodila, jinak jsem se zbytkem běhala já, protože Milan má bolavá záda. No a na to že bez tréninku tak s Dagčou jenom jeden disc, jinak nějaké to odmítnutí a laťka. Briuše je stále šílená, ale agility jsme doběhli s jedním odmítnutím a jedním sestřelením paničky za látkáčem na 10. místě . Belinka zachraňovala naší reputaci a vyhrála jumping, byla 2. ve zkoušce a 2. v agility.

9.-11.9. 11 - MČR v agility - Žamberk - díky letošním kvalifikačním kritériím se mohli zůčasnit  všichni pejsci. Dag a Bree ve družstvech a šeltičky i v jednotlivcích. Sobotní běhy byly ve znamení disců, ale v neděli si hlavně Džejmča napravila reputaci. Získala v družstvech spolu s Dominikou Slavickou a Oskarem, Pavlou Hejdovou a Kesíkem a Monikou Fantovou a Orní 2. místo v jumpingu a ve finálovém agility jednotlivců dokonce 1. místo :-) Belinka v agility jednotlivců 6.

27.-28.8.2011 - agility závody OPSION 020 Havlovice - na závody po finském semináři jsme se jeli podívat na vlastní oči jak běhá Janita Leinonen a Jaakko Suoknuuti a samozřejmě taky závodit :-) Finové nezklamali a běhali parádně, jenom ta Zen není ve skutečnosti až tak podobná Dagčovi jako to vypadalo na videu :-) vlastně zblízka vůbec :-) Naši pejsci si to rozdělili podle velikosti a v sobotu se dařilo šeltičkám a v neděli borderkám :) Takže byli tentokrát alespoň jednou na bedně všichni :-) Dagovi se moc povedlo v neděli agility, krásně čistě a skončil na druhém místě hned za Jaakkem se Zen :-)

20.8.2011 - "O pohár Purina ProPlan", Jičín - v Jičíně se moc nedařilo Belince, doběhla jen jeden běh a ještě s chybou, za to Briu se naopak diskla jen jednou :-)  a ve zkoušce skončila na 2. místě :-) Dagča měl taky jen jeden disk, ale překážky byly vysoko a trochu víc mu po delší době padaly tyčky :-(  Za hvězdu byla opět Džejma, vyhrála agility i jumping a tím pádem i součet :-)

 

19.8.2011- opět jsme trochu pozadu s aktualizací :-) Červenec pro nás byl spíš ve znamení táborů, nejprve jsme si vyzkoušeli na jeden den roli instruktorů na táboře AK Pohoda v rekreačním středisku Zdravotník Horní Vysoké. Snad se tréninky účastníkům líbily a něco nového se snadi i přiučili :-) Nás pak čekal tábor OPSION pod vedením Ireny Kochové a Pavla Koška, vyzkoušeli jsme si parkury o více než 40 překážkách :-) a hlavně jsme tam zjistili, co jsou naše nedostatky a co budeme muset natrénovat :-)

Jedny závody  jsme ale přeci jen v červenci stihli a to neoficiálky v Oldřichově, které pořádal ForPes. Trošku jsme pomáhali s organizací, Milan si zas jednou vyzkoušel závody posuzovat jako rozhodčí. Džejmí a Dag si sřihli běhy závodnické kategorie jako doskokani. Belinka měla stále klidový režim, tak závodila Bree a v kategorii superzačátečníků Farouš. A nečekaně se mu tam i dařilo, byl pozorný a dokonce i běžel ! V jumpingu skončil na druhém místě a tunelový běh dokonce vyhrál :-)

Teď v srpnu máme za sebou dvoje závody v Lounech, posuzoval je ruský rozhodčí Michail Kirillov a parkury byly opravdu náročné, s Bree mám úžasný výsledek jeden doběhnutý běh z obou závodů a to ten úplně poslední - zkoušku LA2 doběhnutou na 2. místě :-) Dagča má podobné skóre, jenom doběhl jiný běh. Šeltičky dopadly o poznání lépe. Džejmí zaběhla první víkend všechny tři jumpingy čistě na 1. místě a vyhrála součet "O létající talíř ", Belinka si dva vyhrané jumpy do součtu zkazila jedním diskem na nočním běhu..asi potmě obě nejlíp nevidíme :-)  Ale za to vyhrála CaCag :-) Druhý víkend Džejmí skončila v součtu " O nejlepšího psa LVT Louny" na 3. místě, Belinka na 4. místě.

 

 

28.6.2011 - aktualizace opět po trošku delší době :-) máme za sebou několik dalších závodů. Džejminka zazářila hned další víkend po šeltiích na Porta Bohemica Cupu v Píšťanech, kde v celkových součtech skončila druhá. Naše ZKO pořádala také další závody a to dvojzkoušky a MR číňanů. Tam běhala po nemoci poprvé i Belinka a běhala jako zamlada :-) Obě zkoušky SA3 vyhrála :-)  Džejmča zase obě MA2 a tím si splnila poslední zkoušku pro postup do trojek s páníčkem a ještě jednu jako bonus  :-) Aby jsme se ale nenudili tak tady měl zdravotní pauzu Dagča, povedlo se mu nějak si rozštípnout zub :-(  Tak nešťastně že musel na veterinu pod narkózu obě plandající části zubu nechat odstranit :-(  Na MR BCCCZ v agility byl už sice fit, ale jaksi bez tréninku. Trošku hledali s páníčkem společnou řeč, ale hlavní je že našli :-) Briu startovala na mistrovství A1 a povedlo se nám doběhnout oba běhy a skončit celkově na 14. místě ze 67 A1 psů :-) Andrea tam nafotila spoustu fotek :-)     http://www.soldan.cz/andrea/Galerie/index.htm  Další víkend už Bree čekal první start ve dvojkách a to v Rašovicích u Klášterce nac Ohří. A povedlo se VD se dvěma shozenýma laťkama :-)  A taky jumping v nejrychlejším čase vůbec, jen taky s laťkou. Asi neměla skákací den, tak snad jich nebude mít v budoucnu víc :-)  V neděli na dvojzkouškách v Mostě už neshodila nic a povedlo se - Briu vyhrála a splnila svojí první postupovou A2  :-)  Šeltičky měli v Klášterci zase asi zónový den, ale i tak byly obě na bedně, Džejminka si navíc svým prvním startem v A3 s páníčkem splnila podmínky pro start na MR jednotlivců v agility a  vyhrála jumping, tam byla Belinka vrácela za odložení. Dagčovi se povedla pěkně zkouška i vyhrál, ale bohužel s jednou laťkou :-( Tak a už nám zbývá  poslední víkend a to Džejminka startovala na druhých kvalifikačkách. A hned v sobotu se jí povedlo vyhrát jumping, je to šikulka největší!  Video : http://www.dogsports.cz/index.php?p=view&id=298

 

 

8.5.2011 - Opatovice nad Labem - Klubové mistrovství šeltií v agility - protože závody byly nakonec otevřené pro všechna plemena, závodili  všichni. Bree skončila 3. v jumpingu a Dag 3. v agi, oba běhy v large doběhli jen tři psi. Naštěstí ve small a medium se dobíhalo více a Džejmince se podařilo vyhrát a je klubový vítěz agility  2011 v kategorii medium :-)) Belinka byla po jumpingu 3.  ,ale bohužel začla tak nějak divně chodit, zřejmě prstík není ještě úplně  v pořádku. Přemýšlela jsem jestli běžet vůbec finálové agility a ze samého přemýšlení jsem zabloudila ještě před překážkou číslo čtyři :-(  No pro Belinky prst lepší že neběžela :-(

 

 

23. - 24. 4. 2011 - agility závody Most - v sobotu se běhalo oficiálně a to dvojzkoušky. Belinka má zkoušky splněné až do veteránů takže neběhala a taky měla naordinovaný klid s pacičkou :-) Dagčovi se povedl jednou disc a jednou poslední shozená laťka, škoda, ale i tak první místo :-)  Briuška první zkouška čistě první místo a tím se jí povedlo splnit jedničky během 14 dnů :-) Je to velká frajerka :-) Druhá zkouška byla o dost těžší a VD, ještě v těch jedničkách chvilku pobudem :-) Celkové součty 2. místo. Největší hvězda byla ale Džejminka - obě zkoušky čistě a první místo, součty první místo :-) V neděli jsme jeli podpořit naše začátečníky na neoficiální závody a střihli si tam otevřený běh. Tady Džejminka odskočila zónu tak byla vrácena, ale Dagča zaběhl čistě a s velkým náskokem vyhrál nad druhou Briuškou s taky čistým během :-) Naše začátečnice nám taky udělaly radost a to jak chlumecké, tak forpesácké. Všechny běhaly pěkně a všechny si vyběhaly medaili :-)

17.4. 2011 - po delší době zas trocha aktualizace :-) Máme za sebou úspěšně absolvovaný kurz agility instruktorů a nějaké ty závody. Minulý týden na dvojzkouškách v Kyjích Bree zahájila svojí závodní kariéru. Překvapivě oba běhy doběhla , oba na VD. Jednou seskočila z nástupky trochu hlučnější kladiny a třikrát panička někde nestíhala  být :-) ale jinak odložení perfektní, žádná tyčka nespadla, prostě šikulka :-)  Jamie si tu splnila s páníčkem svojí druhou postupovou MA2 - čistě a první místo. Tento víkend byl závodně poněkud náročnější. V sobotu jsme pořádali naše závody  "Chlumecký lvíček"  tentokrát v Krupce. Myslím, že závody to byly povedené a doufám, že se všem u nás líbilo. Z našich pejsků se nejvíc dařilo Belince, vyhrála agi a jump i součty small, ve zkoušce s jednou tyčkou druhá. Pan Dag byl ze samého organizování asi nějak mimo, opět boural v kruhu, posunul ho s celou konstrukcí nejmíň o půl metru :-(  naštěstí se mu nic nestalo. Jamie měla chyby ale i tak se umístila v agi na druhém místě. Briuška předvedla svůj úplně první čistý parkur na oficiálních závodech - vyhrála zkoušku LA1 tím si splnila první postupovou do dvojek :-)  V neděli nás čekaly další závody, tentokrát  až v Kutné Hoře. Tady měla Belinka smůlu a vůbec nestartovala, hned ráno při venčení si vykloubila prst na přední tlapce :-( podíval se na ní na místě veterinář a dal jí léky proti bolesti. Briuška zase doběhla zkoušku, tentokrát s jedním odmítnutím, ale stále na V tedy druhou postupovou :-)  Jamie zlobila už v agi se zónou na áčku, ve zkoušce za to byla už vrácena. Povedl se jí ale jumping, ve kterém skončila na druhém místě, stejně tak i v součtech M. Dagča si v neděli napravil reputaci a taky si možná svými běhy oslavil své 3. narozeniny :-) Byl totiž druhý v agi a doběhl čistě a vyhrál zkoušku LA2 :-)

Vide některých běhů z Kutné Hory na Youtube.

24.3.2011 - jarní trénink agi - dnes se na tréninku nesešlo moc pejsků, ale za to hodně šikovných fotografek  :-)

Tady jsou fotky od Andrey :  http://andreasoldanova.rajce.idnes.cz/Agility_trenink,_Krupka_24.3.2011/

a tady od Markéty: http://gallery.me.com/prochazkovamarketa#100259

 

 

22.3. 2011 - aktualizace trošku po delší době, tak jen takové malé shrnutí :-). Máme za sebou více i méně úspěšné závody, Dagýsek si splnil svojí první postupovou LA2 a Džejminka první postupovou MA2 s páníčkem :-). Belinka má splněné zkoušky takže může běhat ve trojkách až do veteránů a Bree se poctivě připravuje na svůj první start,zatím si vyzkoušela minulou neděli start v závodě začátečníků na cvičišti Forpes v Teplicích a s jednou tyčkou a nejrychlejším časem skončila druhá v jumpingu. Kromě Belinky všichni trénují i flyball, Bree už běžela poslední dva tréninky celou dráhu a minule dokonce zároveň s družstvem na druhé dráze a ani jednou jí nenapadlo vyhnout, je to frajerka :-).

Videa některých běhů na youtube :-)


21.3. 2011 - Džejminka slaví svoje páté narozeniny :-)

2.1. 2011 - na rajče přidány fotky ze zamrzlého Silvestra v Suchém dolu u Police nad Metují.

http://bajambe.rajce.idnes.cz/Silvestr_Suchy_dul_2010/

 

 


 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist